STRONA
           W
ROZBUDOWIE
Polski Związek Tenisa Stołowego
Polish Table Tennis Federation

Stefan Dryszel: wykorzystujmy swoje szanse

2013-11-09 14:27:36

- Jesteśmy w takim punkcie, że nie przegrywamy ze słabszymi, ale brakuje nam do najlepszych. Wykorzystujmy swoje szanse - mówi dyrektor sportowy PZTS Stefan Dryszel podsumowując start Polaków w GAC Group 2013 ITTF World Tour Polish Open w Spale.

- Zaczynając od pozytywów, największymi były zwycięstwa naszych zawodników z rywali sklasyfikowanymi ponad 100 miejsc wyżej w rankigu światowym - Jakuba Kosowskiego z Robertem Gardosem (Austria) w turnieju głównym i Klaudii Kusińskiej z Miyu Maeda (Japonia) w kwalifikacjach - powiedział Stefan Dryszel, który wiele lat był selekcjonerem reprezentacji.

Doświadczony szkoleniowiec zwrócił uwagę na porażki Polaków w końcówkach decydujących setów, kiedy górą byli przeciwnicy.

- Martwi i boli, że niektórzy przegrywają na przewagi w meczach, w których są bardzo blisko zwycięstwa. I to się niestety powtarza. Wykorzystujmy swoje szanse, a nie przegrywajmy po ładnej grze 12:14 czy 14:16. Czemu wynik nie jest w drugą stronę, dla nas? Gramy w World Tourze kilka razy w Europie i trzeba takie szanse wykorzystywać aby awansować w rankingu. A my drepczemy w miejscu - mówi Stefan Dryszel.

Stwierdził, że zbyt mało było przypadków, kiedy Polacy wygrywali z dużo wyżej sklasyfikowanymi w rankingu światowym. - Nie mogliśmy liczyć, że polscy reprezentanci zwojują turniej, bo np. w singlu w gronie rozstawionych i to z końcowymi numerami było tylko dwoje zawodników, a dwoje kolejnych z racji puli dla gospodarzy. Z miejsc 30-31 naprawdę ciężko marzyć o zwycięstwach z Azjatami z 1 i 2 dziesiątki rankingu. Daniel Górak wygrał co mógł, a Chuang na dziś to czołówka światowa, to samo z Wangiem, który walczył z 15 Niwą - dodał Stefan Dryszel.

PZTS

Strona:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19