STRONA
           W
ROZBUDOWIE
Polski Związek Tenisa Stołowego
Polish Table Tennis Federation

Kwalifikacje Drużynowych ME – Decydujące mecze Polaków i Polek

2013-03-11 11:35:54

Pasjonująco zapowiada się ostatnia seria spotkań z udziałem żeńskiej i męskiej reprezentacji Polski. Szczególnie istotne znaczenie ma mecz Polaków w 2. dywizji na wyjeździe ze Słoweńcami, który będzie decydował o pierwszym miejscu w tabeli, a co za tym idzie szansie walki o medale podczas październikowych mistrzostw Europy, które odbędą się w austriackim Schwechat.

Daniel Górak w ostatnim okresie musi radzić sobie z dużym obciążeniem startowym.

Polacy w grupie B Challenge Division aktualnie zajmują pierwszą lokatę, ale tylko wygrana w Novej Goricy ze Słowenią zapewni im utrzymanie tej pozycji. Nie będzie o to łatwo, gdyż lider ekipy gospodarzy Bojan Tokic od mistrzostw Europy w Gdańsku w 2011 roku utrzymuje cały czas wysoką formę, a w meczach eliminacyjnych jeszcze nie przegrał meczu. Z kolei wśród Polaków w wysokich formach wydają się być Daniel Górak i Bartosz Such, którzy rozegrali świetne mecze w ostatni piątek w Pucharze ETTU. Mecz w Nowej Goricy odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 18.00.

Nie bez znaczenia jest też mecz Polek z Węgierkami w 1. dywizji. Z jednej strony Michał Dziubański i jego podopieczne mają zapewnione pewne miejsce wśród zespołów walczących o medale mistrzostw Europy, z drugiej jednak strony gra jest warta świeczki, gdyż zajęcie pierwszego lub drugiego miejsca w tabeli spowoduje, że rywalizację zaczniemy dopiero od ćwierćfinałów. Warunkiem jest oczywiście pokonanie Węgierek, a także zwycięstwo Holenderek nad Białorusinkami przy założeniu, że Francuzki poradzą sobie z Chorwatkami. Możliwych wariantów jest tutaj kilka, ale mimo wszystko w najkorzystniejszej sytuacji wydają się być Polki. W tej chwili w tabeli zajmujemy 3 lokatę, ale po meczu z Węgierkami możemy być zarówno na drugiej jak i na piątej pozycji.

Wszystkich kibiców gorąco zapraszamy na ten mecz do hali Uranii w Olsztynie. Początek – wtorek godz. 18.00, a tych co nie będą mogli być w Olsztynie zapraszamy do oglądania transmisji telewizyjnej na stronie PZTS.

Grupa B Challenge Division Słowenia – Polska wtorek godz. 18.00 (Nowa Gorica)

Skład Słoweńców
Bojan Tokic
Jan Zibrat
Sas Lasan

Skład Polaków
Daniel Górak
Bartosz Such
Wang Zeng Yi
Jakub Kosowski

Grupa A Championships Division Polska – Węgry wtorek godz. 18.00 (Olsztyn)

Skład Węgierek
Georgina Pota
Szandra Pergel
Dora Madarasz
Krisztina Ambrus

Skład Polek
Natalia Partyka
Katarzyna Grzybowska
Magdalena Szczerkowska
Monika Pietkiewicz

PZTS

Strona:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19